Naslovnica
Usluge
Kontakt
Radno vrijeme
O nama
Vijesti
Aktivnosti
Posudbeni odjel za odrasle
Dječji odjel
Matična služba
Znanstveni odjel
Digitalna knjižnica
Naša izdanja
Zavičajna zbirka
Stara i rijetka knjiga
Mreža područnih knjižnica
Dani Dezsőa Kosztolányija
Književni KIŠobran
Dani Balinta Vujkova
Američki kutak
Kviz „Čitam i skitam“
Preporučamo
Veronica Henry:
Kako pronaći ljubav u knjižari
„Kako pronaći ljubav u knjižari” topla je priča koja će vas uvjeriti u ono što pravi knjigoljupci već odavno znaju – knjige imaju posebnu moć utjecati na ljudske živote.
Katy Flint:
Orkestar priča priču - Orašar
Znate li da je Orašar, inače najpoznatija božićna priča zapravo i najizvođenije glazbeno djelo ruskog skladatelja Petra Iljiča Čajkovskog? Temelji se na umjetničkoj bajki njemačkog romantičara E. T. A. Hoffmana Orašar i kralj miševa.
Nina George:
Mala pariška knjižara
Mala pariška knjižara je roman o snazi knjiga, o ljubavi i čarobnim južnim krajevima. Knjižar Jean Perdu vjeruje u moć čitanja i točno zna koja knjiga liječi koju bolest duše.
Paolo Cognetti:
Divlji dječak
Kada pripovjedač odluči pobjeći iz grada u planinu gdje nije bio više od desetljeća, i ne sluti kamo će ga taj bijeg odvesti. U unajmljenoj kućici, na prvi pogled daleko od civilizacije, polako uspostavlja svoj odnos s prirodom i planinom. Od travnja do kasnog listopada proživi četiri godišnja doba, i počinje polako shvaćati prirodu, ali i sebe samoga.
David Baddiel:
Upravljač za ljude : pritisni A+B+gore+dolje za pokretanje urnebesno smiješne knjige
Fred i Ellie su blizanci koji najviše od svega vole videoigre. U pravim igrama nisu toliko dobri, a sa školskim nasilnicima jedva izlaze na kraj.
Jorge Bucay:
Ispričat ću ti priču
Ispričati priču jedno je od najvećih umijeća. Pričanje je u samoj osnovi jezika i ima ne samo zabavljački već i ljekovit učinak. Jorge Bucay, slavni argentinski terapeut i još slavniji pisac, u svojoj je međunarodnoj uspješnici Ispričat ću ti priču pokazao što sve priča može.
Šime Storić:
Poljubit ću je uskoro, možda
Šime Storić je u svojem romanu uspješno oblikovao zanimljivu priču o problemu socijalizacije 13-godišnjega Filipa i Livije, koji su svaki na svoj način opterećeni problemima odrastanja i bolesti.
Ray Bradbury:
Fahrenheit 451
Guy Montag je vatrogasac posebne vrste. U njegovu svijetu, hipotetskoj i nedefiniranoj budućnosti („nakon 1960.“), u kojem vlada televizija, a književnost je na rubu izumiranja, vatrogasci radije podmeću požare umjesto da ih gase.
Aldous Huxley:
Divni novi svijet
Daleko u budućnosti svjetski Nadzornici stvorili su idealno totalitarno društvo. Zahvaljujući pametnoj primjeni genetskoga inženjeringa, pranja mozga, rekreacijskoga seksa i nove droge koja nudi trenutačno blaženstvo bez popratnih posljedica, svi su stanovnici – sretni potrošači.
Vodič kroz galaksiju za autostopere:
Douglas Adams
Kad Arthur Dent jednog četvrtka ostane bez kuće, otkriva da to nije ni približno najgore što mu se može dogoditi. Jer, kad ustanovite da je vaš najbolji prijatelj zapravo izvanzemaljac s jednog malog planeta u blizini Betelgeza i da je zaglavio na Zemlji samo da bi napisao članak o njoj za „Vodič kroz galaksiju za autostopere”, svijet vam se suštinski promijeni.
Jessica Townsend:
Nikadgrad: Kušnje Morrigan Crow
Ako ste ljubitelj Harryja Pottera sigurno će vam se dopasti i Morrigan Crow. Morrigan Crow rođena je na najgoru moguću večer – Staru večer. Zbog toga je stanovnici sela u kojem živi proglašavaju ukletom.
Vlasta Golub:
Eva, mala žena
Eva je samostalna i odvažna četrnaestogodišnjakinja koja nakon smrti oca živi s majkom koja boluje od depresije, u pomalo zapuštenoj zgradi na gradskoj periferiji, punoj susjeda koji su osobenjaci, članovi problematičnih obitelji u kojima dominiraju alkohol i nasilje,..
Ivana Guljašević Kuman:
Drugačija
Novi roman za mlade, poznate književnice i ilustratorice, Ivane Guljašević Kuman priča je o mladoj crnkinji koja je posvojena i dolazi živjeti u Hrvatsku. Zove se Dorcas i rođena je u Kongu.
Stephanie Danler:
Slatko-gorko
Bijeg od prošlosti – svi se suočavamo s time u nekom trenutku našeg života, pa tako i mlada Tess. Ne bi li napravila još jedan korak naprijed i ispunila osobne potencijale napušta provincijski grad u kojem je odrasla i seli u epicentar svih svjetskih događanja, New York.
Biserka Balenović:
Torta od priča
Čovjeka od rođenja prate priče u različitim oblicima. Svojom zbirkom „Torta od priča" Biserka Balenović nudi priče kakve vole mlađa djeca – priče u kojima oživljavaju biljke i predmeti, u kojima životinje dobivaju ljudske osobine, u kojima se pojavljuju mitološka bića, i napokon, priče u kojima djeca lako komuniciraju s tim zanimljivim i maštovitim svijetom.
Jasna Horvat:
Atanor
Atanor je roman za čije se dubinsko čitanje ključ nalazi u periodnom sustavu elemenata položenom u središte ljudskoga postojanja. Likovi su metafore kemijskih elemenata, a životopisi i uloge u romanu određene su im svojstvima elemenata koje predstavljaju.
Jasminka Tihi-Stepanić:
Ljeto na jezeru Čiču
Roman otvara situacija u kojoj preplašena Lucija traži brata koji je nestao iz kuće, usred oluje praćene velikom grmljavinom. Našla ga je na rubu ceste, mokrog i promrzlog, bio je krenuo pronaći mamu koja mu nedostaje. Zebnja koja se Luciji tada uvukla u srce i „širila po tijelu kao bockavo inje“ ostat će zauvijek zapamćena.
Clare Azzopardi :
Iza svake je ostalo ime
"Iza svake je ostalo ime" knjiga je osam priča o osam žena nagrađena Malteškom nacionalnom književnom nagradom. Biti „stvarna“ žena i biti Maltežanka potka je svih priča, a Azzopardi je, kako i sama napominje, željela dati glas ženama različitih provenijencija i osobnosti (radnice, pjesnikinje, prosjakinje...) jer u malteškoj književnosti žene su najčešće prikazivane kroz stereotipe: žena kao majka, kao inspiracija ili kao prostitutka.
Elena Favilli i Francesca Cavallo:
Priče za laku noć za mlade buntovnice : 100 pripovjedaka o izuzetnim ženama
Priče za laku noć za mlade buntovnice maštovite su i inspirativne pripovijetke, napisane u stilu bajki, o 100 hrabrih žena – buntovnica – koje su svojim životima, sudbinama i postignućima promijenile tijek povijesti i nadahnule svijet.
Lee Child:
Dvanaest znakova
Jack Reacher, bivši vojni policajac našao se u vlaku podzemne željeznice New York u dva sata ujutro. U vlaku je bilo svega par putnika, ali jedna mu je putnica zapela za oko, njeno ponašanje ga je zaintrigiralo. Kako bivši vojnik primjećuje koje obični ljudi ne vide, a ta putnica je pokazivala sve ono što je naučio kao vojnik, davala je znakove bombaša samoubojice.
«
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
17
»
COBISS.SR
Elektronički katalog Gradske knjižnice Subotica
Pratite nas!
Preporučamo
John Grisham:
Vrijeme milosti
Arhiv ››
Vijesti
31.5.2024.
Poetska večer
Pozivamo Vas na poetsku večer Marka Matića koja će biti održana u utorak, 4. 6. 2024. godine u Novoj čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 18 sati. Srdačno Vas očekujemo.
Digitalna knjižnica
Naslovnica
Usluge
Kontakt
Radno vrijeme
O nama
Vijesti
Aktivnosti
Posudbeni odjel za odrasle
Dječji odjel
Matična služba
Znanstveni odjel
Digitalna knjižnica
Naša izdanja
Zavičajna zbirka
Stara i rijetka knjiga
Bibliotečka mreža
Dani Dezsőa Kosztolányija
Književni KIŠobran
Dani Balinta Vujkova
Američki kutak
Kviz „Čitam i skitam“